MARATONUL BUCUREȘTI 2018

Aleargă în echipa United Way!

Înscrie-te!

Vino alături de noi!

Anul acesta continuăm seria faptelor bune și vrem să vă avem alături în misiunea noastră de a schimba vieți în mai bine și de a oferi șanse la un viitor mai bun. 2018 este anul în care susținem dreptul la educație și la o viață mai bună pentru 6.500 de copii din medii dezavantajate, pentru că noi credem cu tărie că nimic nu ar trebui să intervină între un copil, indiferent de mediul din care provine, și accesul la educație și oportunități.

Prin programele noastre sprijinim nu doar copiii să nu renunțe la școală, ci și comunitatea din jurul lor – familia, profesorii, școala. Le asigurăm câte o masă caldă pe zi, kit-uri educaționale, rechizite, ajutor la teme, vizite la muzee, teatru, excursii, muzică, desen, dar și cursuri de specialitate de IT, prim-ajutor, educație pentru sănătate sau anti-bullying.

13-14 octombrie! #RunInBucharest

Alege cursa potrivită și înscrie-te până pe 24 septembrie! Noi te așteptăm la start!